Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała dofinansowanie na zakup wyposażenia technicznego.

Zostały zakupione roboty Photon wraz z wyposażeniem, zestawy klocków Lego, drukarka 3D, maszyny do szycia, wyposażenie pracowni technicznej oraz fotograficznej.

W skład Laboratorium przyszłości wchodzi sala telewizyjna – STUDIO TV – , której realizacja była możliwa dzięki wsparciu firmy Can-Pack.