Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu

Kwiecień to miesiąc, w którym szczególną uwagę kierujemy na tematykę związaną z autyzmem. Wiele działań realizowanych w tym czasie ma na celu propagowanie nie tylko wiedzy o tym zaburzeniu rozwojowym, ale również budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Jest to okazja, aby solidaryzować się z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.

            2 kwietnia na całym świecie, zaś 5 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku świętowano Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu na korytarzach szkolnych dominowały barwy niebieskie i różowe w ubiorze zarówno uczniów, jak i pracowników szkoły. Dzieci i młodzież wraz z nauczycielami przygotowywały prace plastyczne, które prezentowały świat widziany przez różowe i niebieskie okulary. Była to także okazja do rozmów z dziećmi na temat spektrum autyzmu, które – według badań – dotyczy jednej na 100 osób niezależnie od płci. Dlatego w tym dniu zostały wypuszczone do góry baloniki w dwóch kolorach – właśnie niebieskim i różowym. Ten symbol był znakiem wsparcia, zrozumienia i akceptacji społeczności szkolnej dla chłopców i dziewcząt oraz mężczyzn i kobiet z autyzmem.

            Kampania edukacyjno-informacyjna wiązała się także z tym, że w przestrzeni szkolnej znalazła się tablica ukazująca najważniejsze informacje o zaburzeniu rozwojowym, jakim jest autyzm. W reprezentacyjnym miejscu w szkole pojawiła się wystawa z pięknymi, niebiesko-różowymi pracami przygotowanymi przez uczniów i przedszkolaków zatytułowana „Świat widziany przez niebieskie i różowe okulary”. Zdobiła ona w kwietniu wejście do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Skip to content