POWIATOWE I WOJEWÓDZKIE MEDALE PŁYWAKÓW

5 marca br. na krytej pływalni Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbyły się powiatowe zawody w pływaniu w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Uczestniczyli w nich uczennice i uczniowie szkół podstawowych w ramach rywalizacji Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Reprezentanci naszej szkoły, w konkurencjach indywidualnych,

zdobyli łącznie aż 18 medali, z czego 5 było złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych. A byli to:

1) Franciszek Wąs, Oliwia Mardoń, Aniela Rudnik, Wiktor Kusiak, Jakub Lis

2) Aleksandra Cieśla, Weronika Stachera, Amelia Wąs, Rita Zawada, Julian Gałek, Aron Gurak, Karol Kornaś, Maciej Michałczyk

3) Barbara Gałek, Amelia Surma, Patryk Kraj, Aleksander Martyna, Leon Wąs.

Oprócz tego, nasze sztafety wywalczyły 3 złote i 1 srebrny medal:

– dziewczęta Igrzyska Dzieci – 6×25 m,

– chłopcy Igrzyska Dzieci – 6×25 m,

– dziewczęta Igrzyska Młodzieży Szkolnej – 6×50 m,

– chłopcy Igrzyska Młodzieży Szkolnej – 6×50 m.

٭٭٭

W dniach 25-26 marca 2024 r. w Myślenicach odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu indywidualnym i drużynowym dziewcząt i chłopców.

W bardzo silnie obsadzonych zawodach nasza szkolna reprezentacja w kategorii Igrzysk Dzieci, zdołała wywalczyć indywidualnie dwa medale (srebrny i brązowy), a uczynili to:

– Franciszek Wąs – 25m stylem dowolnym,

– Oliwia Mardoń – 50m stylem motylkowym.

Również przyzwoite rezultaty na tle małopolskich rówieśników odnotowali:

1. Amelia Wąs – 50m stylem klasycznym
  2. Aniela Rudnik – 50m stylem dowolnym
  3. Lilia Gałek – 25m stylem klasycznym
  4. Barbara Gałek – 50m stylem klasycznym
  5. Rita Zawada – 25m stylem grzbietowym
  6. Julian Gałek – 50m stylem klasycznym
  7. Maciej Michałczyk – 25m stylem dowolnym
  8. Aleksandra Cieśla – 50m stylem grzbietowym

W rywalizacji sztafet 6x25m stylem dowolnym, nasza dziewczęca ekipa uplasowała się na 8. pozycji, startując w składzie: Oliwia Mardoń, Milena Kurtyka, Barbara Gałek, Amelia Wąs, Aleksandra Cieśla i Aniela Rudnik.

Nie byłoby tych wspaniałych sukcesów, gdyby nie kluby bądź szkółki pływackie, do których uczęszczają nasi uczniowie. Mamy tu na myśli sekcję pływacką BOSiR Brzesko i takiego trenera jak Marcin Kacer czy Wojdak&Bałabuch – Szkoła Pływania i trenerów w osobach absolwenta naszej szkoły Wojciecha Wojdaka i Krystiana Bałabucha. Na końcu wymienimy, i tu niespodzianka – naszą Szkolną Sekcję Pływacką PSP 2 Brzesko, która to funkcjonowała do czasu wycofania lekcji pływania ze szkół podstawowych, a jej instruktorami byli Urszula Kural i Marcin Gromadzki.