Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

OGÓLNOPOLSKA LEKCJA WF

14 marca br. uczennice z klas 6a, 6c i 5c uczestniczyły w Ogólnopolskiej Lekcji Wf w ramach Tarnowskiego Dnia Sportu. Owo wydarzenie miało miejsce w Arenie “Jaskółka” Tarnów.

Event uroczyście otworzyli włodarze miasta, po czym ponad 300 uczniów 5 i 6 klas przystąpiło do wspólnej rozgrzewki przy muzyce. Następnie oglądaliśmy popisy gimnastyczek z Akrobatyki Tarnów oraz Cheerleaders Academy All Stars.

Gdy wszystkie sektory lekcji wf zostały rozłożone, rozpoczęliśmy około dwuipółgodzinne zajęcia sportowe, które polegały na ćwiczeniach w 23. punktach. W każdej strefie przebywaliśmy po 5 minut, a bawiliśmy się w sektorach takich jak m.in.: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, gimnastyka, paraolimpijski, step, jump, boks czy wspinaczka. Całość dopełniła możliwość ćwiczeń ze znanymi trenerami i sportowcami w/w dyscyplin.

Pomysł lekcji wf w takiej formie bardzo nam się spodobał, a że Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację projektu, to nasi wfiści w osobach Renaty Rożkowicz i Marcina Gromadzkiego obiecali przyjechać do Tarnowa za rok.

Skip to content