Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

Wirtualny świat – szanse i zagrożenia

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w lekcjach wychowawczych na temat bezpieczeństwa w sieci. Przygotowali też plakaty na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, które pojawiły się na szkolnym korytarzu.

Ponadto w środę 13.03 przedstawiciele klas 7-8 uczestniczyli w lekcji profilaktycznej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami (p. Agnieszką Trybą i p. Joanną Kossoń) oraz pedagogiem (p. Renatą Zagrodzką), podczas której zastanawiali się nad korzyściami i zagrożeniami związanymi z Internetem, poznali formy, przyczyny i skutki cyberprzemocy, a także sposoby zabezpieczania się przed cyberprzemocą. Wskazali przyczyny nadmiernego spędzania czasu w sieci i alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego.

Z wypracowanymi materiałami mogli zapoznać się wszyscy uczniowie szkoły.

Uczestnicy lekcji w ramach podsumowania wykonali test dr Kimberleya Younga  sprawdzający, czy są internetoholikami. Wyniki testu były okazją do przemyślenia swojego zachowania i wprowadzenia ewentualnych zmian.

 

Skip to content