BOŻE NARODZENIE W NASZYM SZCZEPIE

10 grudnia 2023 r. z rąk komendanta Chorągwi Krakowskiej hm. Artura Walkowiaka nasz Szczep wraz z druhną phm. Renatą Rożkowicz, druhną Kingą Bogusz i pwd. Marcinem Gromadzkim odebrał Światło Pokoju przywiezione z Groty Betlejemskiej. Uroczysty moment przekazania poprzedził Apel oraz Msza Św. w Katedrze na Wawelu. Następnie, w wielkiej sztafecie, brzescy harcerze zanieśli ten symbol pokoju do domów, parafii, szkół, urzędów, szpitali i innych instytucji publicznych. Odwiedziliśmy między innymi Urząd Miasta i pana Tomasza Latochę – burmistrza Brzeska, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu z panią Urszulą Białką na czele, jak i byłego dyrektora naszej szkoły pana Józefa Kaczmarczyka.

“Światło z Betlejem nową światu da nadzieję!

Pokoju płomyk niech ogrzewa nas!”

Tradycyjnie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się Wigilia Szczepowa. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym gościła również 4 DH ,,Leśna Dziatwa” z Mokrzysk wraz z druhem Markiem Bochenkiem. Podczas tej uroczystości nowi kandydaci złożyli Obietnicę Zuchową oraz Przyrzeczenie Harcerskie, poszerzając tym samym grono nowych członków w brzeskim i mokrzyskim środowisku. Spotkanie było bardzo udane, dziękujemy wszystkim rodzicom za wypieki i zakup pysznych słodkości na wigilijny stół.

Szczep Drużyn ZHP im. Bohaterów Września w Brzesku życzy Szczęśliwego Nowego Roku!