Świąteczny apel

Jak co roku cała nasza społeczność szkolna uczestniczyła w apelu z okazji Świąt Bożego
Narodzenia. Pani dyrektor Ewa Łupińska-Toroń, ks. prałat Wojciech Werner oraz pani
Katarzyna Martyka złożyli wszystkim piękne życzenia, które można zawrzeć w zdaniu: Niech Boże Narodzenie trwa w nas przez cały rok ! Ważnym akcentem wspólnego świętowania było przekazanie przez harcerzy Światełka Betlejemskiego.
Następnie widzowie i zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć tradycyjne jasełka
w wykonaniu uczniów klasy 6c pod opieką pani Renaty Zagrodzkiej i Magdaleny Sowy.
Zaproszenie do wspólnego występu przyjął również szkolny chór DISCANTUS pod dyrekcją Andrzeja Piotrowskiego.
Młodsi i starsi z zapartym tchem śledzili perypetie Świętej Rodziny. Odetchnęli z ulgą, gdy Herod przestał zagrażać Dzieciątku i żywiołowo reagowali na popisy
turonia, a wszystko to działo się na tle pięknej scenografii przygotowanej przez panią Małgorzatę Pikulską-Babraj i pana Piotra Jawora. Świetnie w roli konferansjerów sprawdzili się Gabriel Przybyłko i Władysław Zoremba.