STYPENDIA BURMISTRZA BRZESKA ORAZ III GALA SPORTU

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyła się ceremonia wręczenia stypendiów burmistrza Brzeska za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe osiągnięte przez uczniów z naszej gminy w roku szkolnym 2022/2023. W tym gronie swoich laureatów mieli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku. Nasza szkoła stworzyła najliczniejszą, bo aż 36-cio osobową grupę stypendystów, w głównej mierze sportowców. W tym roku po raz pierwszy za swoje konkursy nagrodzeni zostali również harcerze.

Stypendia sportowe:

Wiktoria Bochenek, Adam Buchowicz, Martyna Chudyba, Oliwia Duda, Rozalia Flądro, Izabela Glonek, Oliwia Grabka, Anna Kita, Aleksandra Kołodziej, Magdalena Kołodziej, Milena Kurtyka, Oliwia Mardoń, Laura Mikos, Oktawia Mikos, Amelia Miterka, Emilia Oćwieja, Emilia Płachta, Wiktoria Płachta, Zuzanna Płaneta, Klaudia Salamon, Weronika Stachera, Klara Syty, Karol Kotra, Filip Malik, Miłosz Migdał, Maciej Sambor, Szymon Wawryka, Michalina Wąs i Zuzanna Żurek.

Stypendium artystyczne i harcerze:

Iga Bartusiak, Seweryn Famielec, Karol Hebda, Michał Ludew, Zofia Pacura, Bartosz Rogóż i Olaf Słobodzian.

***

Parę dni później w tym samym miejscu odbyła się III Gala Sportu, podczas której burmistrz Brzeska Tomasz Latocha uhonorował sportowców i działaczy, którzy w tym roku wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w tej dziedzinie.

Również i tutaj nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. Wśród nagrodzonych w kategorii „Animator” pamiątkowe statuetki „Zasłużony dla Brzeskiego Sportu” otrzymali nauczyciele wychowania fizycznego w osobach: Renata Rożkowicz, Marcin Gromadzki, Szczepan Smoleń i Radosław Szewczyk.

Za osiągnięcia indywidualne statuetki „Zasłużony dla Brzeskiego Sportu” otrzymali:

Weronika Stachera (MOSiR Bochnia – judo), Filip Malik (Qi Karate Klub – karate), Milena Kurtyka (CANPACK Okocimski Brzesko) i Oliwia Mardoń (BOSiR Team – pływanie).

Po raz pierwszy przyznane zostały statuetki „Zasłużony dla Brzeskiego Sportu” za osiągnięcia drużynowe. Otrzymały je:

Reprezentacja ZS-P Brzesko, która zajęła pierwsze  miejsce w wojewódzkich eliminacjach Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych, awansując do ogólnopolskich finałów. Skład drużyny tworzyły: Aleksandra Cieśla, Izabela Glonek, Natalia Gorla, Zuzanna Gorla, Milena Kurtyka, Hanna Ludew, Natalia Łanocha, Oliwia Mardoń, Maria Sady i Amelia Wąs.

Reprezentacja ZS-P Brzesko, która zajęła 5. miejsce w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt. Skład drużyny tworzyły: Wiktoria Bochenek, Martyna Chudyba, Oliwia Duda, Anna Kita, Magdalena Kołodziej, Amelia Miterka, Emilia Oćwieja, Emilia Płachta i Michalina Wąs.