Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

MISTRZOSTWA POLSKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Bez medali, ale we wspaniałych humorach powróciły z Białegostoku dziewczęta reprezentujące brzeski Zespół Szkolno-Przedszkolny w krajowych finałach Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. Dla mieszczącej się przy ulicy Królowej Jadwigi szkoły to druga impreza sportowa rangi ogólnopolskiej w odstępie czterech miesięcy. Takiej passy w historii szkolnego sportu w gminie Brzesko jeszcze nie było.

Podopieczne Renaty Rożkowicz i Marcina Gromadzkiego w finałach ogólnopolskich występowały w składzie: Aleksandra CieślaIzabela GlonekNatalia GorlaZuzanna GorlaMilena KurtykaHanna LudewOliwia Mardoń i Amelia Wąs. Każda z nich to sportsmenka wszechstronna. Są wśród nich między innymi trzy pływaczki, trzy siatkarki i jedna piłkarka. Na sukces brzeskiej „Dwójki” w tej dyscyplinie zapracowały także Natalia Łanocha i Maria Sady. Natalia startowała wcześniej w eliminacjach powiatowych, a Marysia w gminnych.

Trasa biegowa w Białymstoku do najłatwiejszy

ch nie należała. Każda zawodniczka miała do pokonania dystans 800 metrów z licznymi podbiegami, a rywalizacja toczyła się w temperaturze 4 stopni Celsjusza, przy lekko siąpiącym deszczu. Wystartowało 18 drużyn – mistrzynie poszczególnych województw oraz trzy reprezentacje Podlaskiego Szkolnego Związku Sportowego, który – jako gospodarz finałów – miał takie prawo. Mistrzostwo Polski wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 5 w Szklarskiej Porębie. Brzeszczanki zajęły 16. miejsce, zdobyły jednak cenne doświadczenie, które powinno zaowocować w przyszłym roku. Połowa drużyny to dziewczęta młodsze od swoich rywalek, będą więc mogły reprezentować swoją szkołę w tej kategorii wiekowej jeszcze raz. Trzy z nich już w zeszłym roku stanowiły trzon zespołu, który zdobył brązowe medale w Mistrzostwach Małopolski. Są to  Izabela Glonek, Milena Kurtyka, Oliwia Mardoń. Warte podkreślenia jest to, że Milena Kurtyka to zawodniczka szkolnej drużyny piłkarskiej, która w czerwcu tego roku wywalczyła trzecie miejsce w wojewódzkich finałach Igrzysk Dzieci. Na co dzień trenuje w Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko, a aktualnie jest reprezentantką kadry Małopolski. Oliwia Mardoń to pływaczka trenująca w BOSiR Brzesko, która z każdych zawodów przywozi medale.

– Pobyt w Białymstoku to, obok możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z krajową czołówką, także  wspaniała nagroda za pot wylany przez dziewczęta na treningach i samych zawodach. Przeżyliśmy niezapomnianą przygodę sportową. Wyjazd miał też aspekt turystyczno-krajoznawczy. Zwiedziliśmy jedno z najurokliwszych miast w naszym kraju. Podziwialiśmy Rynek Kościuszki, Pałac Branickich i Bazylikę Archikatedralną Wniebowzięcia NMP. Serdecznie za to panu burmistrzowi dziękujemy – podsumowuje Marcin Gromadzki.

 

Skip to content