Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

II Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla przedszkolaków – “Śpiewam dla Polski” – wyniki

7.11.2023 r. w naszym przedszkolu odbył się II Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla przedszkolaków z Gminy Brzesko – „Śpiewam dla Polski”

W tym roku podczas naszego konkursu odwiedził nas pan Burmistrz – Tomasz Latocha, swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Urszula Białka – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Gości przywitała i konkurs otworzyła pani wicedyrektor Edyta Grabarz.

W konkursie wzięło udział 16 solistów z przedszkoli z terenu Gminy Brzesko. Czworo w kategorii 3-4 latków i dwanaścioro w kategorii 5-6 latków. Uczestnicy zaprezentowali różnorodny repertuar, poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego komisja miała twardy orzech do zgryzienia podczas wyboru zwycięzców.  Po burzliwych obradach komisja w składzie:

  • Ilona Latocha-Dylewska – dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku – przewodnicząca komisji konkursowej,
  • Anna Serwin, wieloletnia nauczycielka naszej szkoły, lokalna artystka, członek komisji
  • Jolanta Sarlej – pracownik naszej szkolnej biblioteki, członek komisji
  • Renata Wielgosz – przedstawiciel Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, członek komisji
  • Konrad Baniak – muzyk, organista, wokalista, członek komisji

 

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii 3-4 latków:

I miejsce – Emilia Cierniak

II miejsce – Antoni Bryniak

III miejsce – Tymon Drabik i Helena Przybyło

 

W kategorii 5-6 latków

I miejsce – Marcelina Zabrzeńska i Antoni Szczupał

II miejsce – Pola Grabania i Julia Duda

III miejsce – Gabriela Mularz

Wyróżnienia:

Matylda Grabowska

Zuzanna Budzik

Liliana Olchawa

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i flagi. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe wraz z biletem do kina sponsorowanym przez pana Mateusza Godzika – Kino Planeta. Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy za niezawodną współpracę Szkole Muzycznej I stopnia w Brzesku, a także Regionalnemu Centrum Kulturalno-Bibliotecznemu z panią Eweliną Stępień na czele za możliwość dodatkowego uhonorowania laureatów pierwszych miejsc możliwością wystąpienia ze swoimi utworami podczas Gminnych obchodów Święta Niepodległości 11 listopada o godzinie 16:00 na Sali koncertowej RCKB.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Skip to content