Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

MAŁOPOLSKIE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Nie schodzą z podium wojewódzkich aren uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku. Kolejny tego dowód mieliśmy w dniu 11 października 2023 r. na lotnisku miejskim w Nowym Targu. Tam bowiem zorganizowane zostały Finały Małopolskiej Licealiady, Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą Gminę i Powiat Brzeski reprezentowały dziewczęta w młodszej i starszej kategorii wiekowej. I to właśnie uczennice startujące w rywalizacji Igrzysk Dzieci okazały się najlepsze spośród osiemnastu sztafet, które stanęły na starcie.

Mistrzyniami Małopolski zostały: Aleksandra Cieśla, Amelia Wąs, Izabela Glonek, Hanna Ludew, Milena Kurtyka, Oliwia Mardoń, Natalia Gorla i Zuzanna Gorla.

Druga ekipa z brzeskiej „Dwójki” (IMS) ukończyła swoje zmagania na 10. miejscu.

Opiekunami drużyn byli Renata Rożkowicz i Marcin Gromadzki.

Najlepsze sztafety mają prawo startu w finale krajowym, który w ostatni weekend października odbędzie się w Białymstoku.

Wyniki Małopolskich Finałów na stronie MSZS.

www.mszs.krakow.pl 

Skip to content