Szkolny Klub Wolontariatu

Głównym zadaniem Szkolnego Wolontariatu jest uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych ludzi, kształtowanie postaw empatii, aktywizowanie społeczności szkolnej w podejmowaniu działań na rzecz potrzebujących pomocy oraz kształtowanie u uczniów postaw prospołecznych.

Działania Szkolnego Wolontariatu adresowane są do osób potrzebujących pomocy wewnątrz społeczności szkolnej, w środowisku lokalnym oraz zgłaszanych w ogólnopolskich akcjach charytatywnych, społeczności szkolnej oraz wolontariuszy.

Do form działania szkolnego wolontariatu można zaliczyć:  zbiórki darów rzeczowych, udział w akcjach charytatywnych, wspólne spędzanie czasu z osobami chorymi i samotnymi, organizację wydarzeń kulturalnych, spotkania z wolontariuszami z innych placówek, czy pomoc koleżeńską. Działalność SKW wspierana jest przez wychowawców oddziałów z wraz ich klasami, nauczycieli i innych pracowników Szkoły, rodziców oraz  inne osoby i instytucje.

Opiekunami Szkolnego Wolontariatu są: mgr Renata Zagrodzka, mgr Agnieszka Tryba, mgr Magdalena Mitera oraz mgr Mateusz Urban.