Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

Podsumowanie konkursu ekologicznego “Dbam o środowisko przyrodnicze”

W Naszej szkole odbył się Konkurs ekologiczny dla uczniów klas 1–8 pt. „Dbam o środowisko przyrodnicze” miał na celu rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz promowanie postaw proekologicznych. Uczestnicy poprzez prace plastyczne – płaskie i przestrzenne przedstawiali sposoby ochrony przyrody, oszczędzania wody i energii, segregacji odpadów oraz dbania o najbliższe otoczenie.

Konkurs zachęcał uczniów do kreatywności, poszerzania wiedzy o środowisku naturalnym oraz podejmowania codziennych działań na rzecz ochrony Ziemi. Wszystkie prace wyróżniały się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i troską o przyrodę. Uczestnicy pokazali, że nawet drobne działania mogą mieć pozytywny wpływ na środowisko.

Spośród zgłoszonych prac konkursowych Komisja wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

Klasy I – III

1 miejsce  Filip Radzim 2d

2 miejsce  Aleksandra Mardoń 1a

3 miejsce Maksymilian Plewa 1a

Klasy IV – VI

1 miejsce Magdalena Grabarz 4b

                 Maja Stempak 4b

2 miejsce Emilia Licak 6a

3 miejsce Zofia Cierniak 4d

Klasy VII – VIII

1 miejsce Adrian Niemiec 8d

2 miejsce Lena Jarosińska 7f

                Lena Lambert 7c

3 miejsce Emilia Frys 7f

                Kamila Banaś 7f

Ponadto Komisja dodatkowo przyznała Nagrody dla uczniów, którzy wykonali przepiękne makiety, prace przestrzenne. Wyróżniono następujące osoby:

Alex Pięciak  5d

Oliwia Sumara 2c

Izabela Kuta 8d

Gabriela Szwed 4d

Karol Ożański 5c

Julia Kura 8e

Barbara Szczebak 2c

Podsumowując, wszystkim uczestnikom skłądamy serdeczne podziękowania za aktywny udział i propagowanie idei ekologii wśród społeczności szkolnej.

Dyplomy i nagrody będą wręczane podczas apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2025/2026.

Skip to content