W Naszej szkole odbył się Konkurs ekologiczny dla uczniów klas 1–8 pt. „Dbam o środowisko przyrodnicze” miał na celu rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz promowanie postaw proekologicznych. Uczestnicy poprzez prace plastyczne – płaskie i przestrzenne przedstawiali sposoby ochrony przyrody, oszczędzania wody i energii, segregacji odpadów oraz dbania o najbliższe otoczenie.
Konkurs zachęcał uczniów do kreatywności, poszerzania wiedzy o środowisku naturalnym oraz podejmowania codziennych działań na rzecz ochrony Ziemi. Wszystkie prace wyróżniały się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i troską o przyrodę. Uczestnicy pokazali, że nawet drobne działania mogą mieć pozytywny wpływ na środowisko.
Spośród zgłoszonych prac konkursowych Komisja wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:
Klasy I – III
1 miejsce Filip Radzim 2d
2 miejsce Aleksandra Mardoń 1a
3 miejsce Maksymilian Plewa 1a
Klasy IV – VI
1 miejsce Magdalena Grabarz 4b
Maja Stempak 4b
2 miejsce Emilia Licak 6a
3 miejsce Zofia Cierniak 4d
Klasy VII – VIII
1 miejsce Adrian Niemiec 8d
2 miejsce Lena Jarosińska 7f
Lena Lambert 7c
3 miejsce Emilia Frys 7f
Kamila Banaś 7f
Ponadto Komisja dodatkowo przyznała Nagrody dla uczniów, którzy wykonali przepiękne makiety, prace przestrzenne. Wyróżniono następujące osoby:
Alex Pięciak 5d
Oliwia Sumara 2c
Izabela Kuta 8d
Gabriela Szwed 4d
Karol Ożański 5c
Julia Kura 8e
Barbara Szczebak 2c
Podsumowując, wszystkim uczestnikom skłądamy serdeczne podziękowania za aktywny udział i propagowanie idei ekologii wśród społeczności szkolnej.
Dyplomy i nagrody będą wręczane podczas apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2025/2026.




