DWA WICEMISTRZOSTWA SIATKARZY
Finały wojewódzkie ID i IMS w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, Mokrzyska 29-30.04.26 r. i Nowy Sącz 7.05.2026 r.
Właśnie tak! Nasi zawodnicy występujący w reprezentacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku wywalczyli tytuły WICEMISTRZÓW WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO i to dwukrotnie!
W gościnnej Dragon Arenie w Mokrzyskach:
W środę 29.04 rywalizowali chłopcy kategorii Igrzysk Dzieci- rocznik 2013 i młodsi i spisali się świetnie, ulegając jedynie drużynie SMS Sparta Kraków reprezentującej SP 87 Kraków. Sukces jest tym większy, iż dużą część reprezentacji szkoły stanowili młodsi zawodnicy.
Srebrną drużynę tworzyli:
Bartłomiej Okas, Karol Rogóż, Franciszek Wąs, Leon Wąs, Kacper Żurek, Adam Gniadek, Maks Wąs, Kacper Woda, Marek Czyż, Michał Leśniak.
Czwartek – 30.04
Na sportowo rozpoczynali majówkę zawodnicy sześciu drużyn walczących w mistrzostwach województwa w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2011-2012).
Drużyna ZSP Brzesko w całości reprezentowana przez zawodników Volley Brzesko stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem: wśród rywali znalazły się uznane siatkarskie marki: 87 Kraków (SMS Sparta), Niepołomice, Gorlice, Andrychów oraz Wola Filipowska!
Wielkie serce i duża wola walki pozwoliły na rywalizację o najwyższe cele- jednak w wyrównanym i emocjonującym meczu o złoto, po tie-breaku brzeszczanie ulegli kolegom z Krakowa 1:2 i tym samym, podobnie jak ich młodsi koledzy, zakończyli rywalizację na drugim miejscu.
ZSP reprezentowali: Bartosz Kasperek, Natan Kural, Szymon Ropek, Julian Jułkowski, Ignacy Kania, Igor Gładysz, Nikodem Wolsza (Libero), Bartosz Rogóż, Jakub Mastalerz, Seweryn Famielec, Adam Maślak.
7 maja br. w Nowym Sączu o wojewódzkie medale rywalizowały dziewczęta z rocznika 2011-2012. Tutaj nasza reprezentacja zajęła najbardziej nielubiane przez sportowców 4. miejsce. Mimo wszystko waleczna i ambitna postawa zasługuje na wielkie brawa i słowa uznania. W skład drużyny wchodziły: Aleksandra Kołos, Dorota Dumieńska, Hanna Mrzygłód, Natalia Gorla, Zuzanna Gorla, Natasza Zawada Hanna Ludew, Kaja Ostrowska, Kamila Banaś, Olivia Turlej, Izabela Kuta i Karina Witek.
Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy – dla nas i tak jesteście najlepsi!
Opiekunami siatkarskich drużyn byli Urszula Kural i Szczepan Smoleń.




