W dniach 26 i 30 marca br. w Myślenicach odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu indywidualnym i sztafetowym.
Najpierw, w czwartkowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie z rocznika 2013 i mł. Bezsprzecznymi liderami naszej ekipy było rodzeństwo Gałków, które solidarnie podzieliło się srebrnymi medalami w swoich konkurencjach:
2 – LILIA GAŁEK – 25 m stylem klasycznym (2016-2018)
2 – JULIAN GAŁEK – 50 m stylem klasycznym (2013-2015)
Ponadto, reszta naszych reprezentantów również uzyskała wartościowe wyniki:
6 – Hanna Cholewa – 50 m stylem grzbietowym
6 – Leon Wąs – 25 m stylem dowolnym
7 – Franciszek Wąs – 50 m stylem grzbietowym
17 – Maks Wąs – 50 m stylem grzbietowym
W rywalizacji sztafet na 9. pozycji swój wyścig ukończyli chłopcy, płynąc 6 x 25 m stylem dowolnym w składzie: Franciszek Wąs, Leon Wąs, Maks Wąs, Maciej Michałczyk, Julian Gałek i Kacper Woda.
Na tym samym dystansie startowały również nasze dziewczęta, które zajęły 13. miejsce: Hanna Cholewa, Zofia Bubińska, Lilia Gałek, Hanna Dragun, Aleksandra Panek i Zuzanna Zachara.
——————
Poniedziałek, 30 marca był dniem finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tutaj również udało nam się zdobyć dwa medale i do tego ten z najcenniejszego kruszcu, który wywalczyła Amelia Wąs. Srebro w tej konkurencji stało się udziałem Oliwii Mardoń.
Całość wyników:
1 – AMELIA WĄS – 50 m stylem klasycznym
2 – OLIWIA MARDOŃ – 50 m stylem klasycznym
13 – Aniela Rudnik – 50 m stylem dowolnym
14 – Barbara Gałek – 50 m stylem motylkowym
21 – Aleksander Martyna – 50 m stylem klasycznym.
Świetną 7. pozycję zajęły dziewczęta w konkurencji sztafet 6 x 50 m stylem dowolnym, a o ten dobry wynik zadbały: Aleksandra Cieśla, Barbara Gałek, Oliwia Mardoń, Lilianna Śliwa, Aniela Rudnik i Amelia Wąs.
Opiekunami drużyn pływackich byli Urszula Kural, Magdalena Mardoń i Marcin Gromadzki.




