Odpowiedzialność prawna nieletnich – nieletni a prawo.
Pod takim hasłem odbyło się w dniu 9.04.2026r spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Brzesku Panią st. asp. Moniką Tomkiewicz.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas V–VIII, którzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat konsekwencji prawnych wynikających z niewłaściwych zachowań.
Podczas prelekcji omówione zostały najważniejsze zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną osób nieletnich. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie czyny są uznawane za przejawy demoralizacji oraz jakie konsekwencje mogą wynikać z łamania prawa, zarówno w świetle przepisów, jak i w życiu codziennym. Szczególną uwagę zwrócono na takie kwestie jak cyberprzemoc, hejt w internecie, posiadanie używek oraz zachowania agresywne, a także na to, jak ważne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji oraz świadomość skutków własnych działań.
Spotkanie miało charakter edukacyjny i profilaktyczny.
Organizacja tego typu spotkań stanowi istotny element działań wychowawczych i profilaktycznych, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa młodzieży oraz kształtowanie postaw zgodnych z obowiązującymi normami społecznymi i prawnymi.
Ponadto podczas spotkanie zostały wręczone nagrody dla laureatów szkolnego konkursu profilaktycznego „Bezpieczeństwo w sieci oczami młodego internauty”.
Oto lista laureatów:
I miejsce – Zuzanna Biel kl.6d https://sp2brzesko.pl/wp-content/uploads/2026/04/I-miejsce-Zuzanna-Biel-6d.pptx
II miejsce – Lena Mechel kl.6d https://sp2brzesko.pl/wp-content/uploads/2026/04/II-miejsce-Lena-Mechel-6d.pptx
III miejsce – Filip Bryniak 7f https://sp2brzesko.pl/wp-content/uploads/2026/04/III-miejsce-Filip-Bryniak-7f-1.pdf
Wyróżnienie – Wojciech Olędzki 7e
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Policji za wspieranie naszych działań profilaktycznych.




