Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

Odpowiedzialność prawna nieletnich – nieletni a prawo

Odpowiedzialność prawna nieletnich – nieletni a prawo.

Pod takim hasłem odbyło się w dniu 9.04.2026r spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Brzesku Panią st. asp. Moniką Tomkiewicz.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas V–VIII, którzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat konsekwencji prawnych wynikających z niewłaściwych zachowań.

Podczas prelekcji omówione zostały najważniejsze zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną osób nieletnich. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie czyny są uznawane za przejawy demoralizacji oraz jakie konsekwencje mogą wynikać z łamania prawa, zarówno w świetle przepisów, jak i w życiu codziennym. Szczególną uwagę zwrócono na takie kwestie jak cyberprzemoc, hejt w internecie, posiadanie używek oraz zachowania agresywne, a także na to, jak ważne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji oraz świadomość skutków własnych działań.

Spotkanie miało charakter edukacyjny i profilaktyczny.

Organizacja tego typu spotkań stanowi istotny element działań wychowawczych i profilaktycznych, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa młodzieży oraz kształtowanie postaw zgodnych z obowiązującymi normami społecznymi i prawnymi.

Ponadto podczas spotkanie zostały wręczone nagrody dla laureatów szkolnego konkursu profilaktycznego „Bezpieczeństwo w sieci oczami młodego internauty”.

Oto lista laureatów:

I miejsce – Zuzanna Biel kl.6d       https://sp2brzesko.pl/wp-content/uploads/2026/04/I-miejsce-Zuzanna-Biel-6d.pptx

II miejsce – Lena Mechel kl.6d      https://sp2brzesko.pl/wp-content/uploads/2026/04/II-miejsce-Lena-Mechel-6d.pptx

III miejsce – Filip Bryniak 7f          https://sp2brzesko.pl/wp-content/uploads/2026/04/III-miejsce-Filip-Bryniak-7f-1.pdf

Wyróżnienie – Wojciech Olędzki 7e

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Policji za wspieranie naszych działań profilaktycznych.

Skip to content