SAFE LABS w naszej szkole!
W ramach projektu społecznego “Safe labs” realizowanego przez uczniów kierunku technik programista Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku, uczestniczących w ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii – uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły – w dniu 25.03 – wzięli udział w warsztatach z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Zajęcia prowadzili z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem: Oskar Minor, Oskar Śledź, Mikołaj Piech i Kamil Zdebski pod czujnym okiem opiekuna pana Daniela Sikory.
Celem tych zajęć było zwiększenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń w sieci oraz sposobów skutecznej ochrony danych i prywatności.
Podczas warsztatów młodzież dowiedziała się w jaki sposób dochodzi do prób phishingu i wyłudzania danych, poznała zasady zabezpieczania kont internetowych, czy ochrony prywatności w mediach społecznościowych.
Dzięki atrakcyjnej formie zajęć – młodzież słuchała z zaciekawieniem i chętnie odpowiadała na zadane pytania.
Dziękujemy za możliwość udziału w projekcie!
Gratulujemy Dyrekcji i gronu pedagogicznemu ZSTiB tak wspaniałych uczniów!




