Po raz kolejny Mistrzostwem Małopolski rozpoczynamy sportowe zmagania w nowym roku szkolnym! 10 października 2024 r. na lotnisku w Nowym Targu, nasze dziewczęta startujące w kategorii Igrzysk Dzieci, trzeci raz z rzędu stanęły na najwyższym stopniu podium. Rywalizacja toczyła się w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 800 metrów.
Ze złotego medalu cieszyły się:
Aleksandra Cieśla
Barbara Gałek
Natasza Zawada
Hanna Ludew
Amelia Wąs
Oliwia Mardoń
Dorota Dumieńska
Zuzanna Gorla
oraz ich opiekunowie Renata Rożkowicz i Marcin Gromadzki.
Po drodze do Nowego Targu nasze reprezentantki wygrały gminne eliminacje w Brzesku, następnie zwyciężyły w zmaganiach na szczeblu powiatowym w Czchowie.
W tej konkurencji biegowej, dla mistrzyń i mistrzów swoich województw przewidziano Mistrzostwa Polski, które 25 października br. odbędą się w Tomaszowie Lubelskim. Trzymamy kciuki!




