Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

TRÓJBÓJ I CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

Bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową to konkurencje, które wchodzą w skład trójboju lekkoatletycznego. A jak dołożymy do tego bieg długi (600m i 1000m) – wychodzi nam czwórbój. 

Takie właśnie zawody, 20 maja, odbywały się na obiektach sportowych naszej szkoły. Gościliśmy zawodniczki i zawodników, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach Gminy Brzesko w ramach rywalizacji Igrzysk Dzieci. 

Nasi uczniowie, startujący pod opieką nauczycieli wf Renaty Rożkowicz i Marcina Gromadzkiego okazali się mało gościnni, bowiem odnieśli komplet czterech zwycięstw. Dziewczęta i chłopcy, jako reprezentanci klas czwartych, wygrali swoje zawody w trójboju, natomiast piąto i szóstoklasiści zdobyli pierwsze miejsca w czwórboju. Złote medale, jak i dyplomy, wręczała Dyrektor Szkoły, Pani Ewa Łupińska-Toroń.

Dzień później nasi czwórboiści startowali w zawodach powiatowych w Czchowie, skąd wrócili z dwoma pucharami za dwa triumfy.

Całość, 24 maja, zakończyła rywalizacja w zmaganiach rejonowych, a miejscem spotkania był piękny stadion im. Emilia Wzorka w Tarnowie.

Najlepszy wynik uzyskała trójbojowa drużyna chłopców, która wywalczyła brązowe medale. Miejsce tuż za podium zdobyły nasze czwórboistki, a na 5. pozycję wskoczyli czwórboiści. Na 6. lokacie start ukończyły dziewczęta w zawodach trójboistek.

Skip to content