Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

19 maja obchodzimy „Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. 

W piątek 24 maja 2024r. nasza szkoła obchodziła „Dzień Dobrych Uczynków”. Podczas przerw uczniowie klas 1-3 i nauczyciele losowali karteczki z dobrymi uczynkami oraz dostawali serduszka z hasłem zachęcającym do pomagania innym.  

Pamiętajmy, że jeden dobry uczynek pociąga za sobą inne, więc wspólnie możemy wywołać lawinę dobrych uczynków. Każdy z nas może codziennie zrobić dobry uczynek, który sprawi, że ktoś poczuje się lepiej. Nie muszą to być wielkie rzeczy, mogą to być proste gesty, np. uśmiechnięcie się do kogoś smutnego, zapytanie sąsiada o samopoczucie, zerwanie polnych kwiatków dla mamy, czy życzenie komuś spotkanemu na ulicy „Miłego dnia”.

 

Organizatorzy Akcji 

Szkolny Klub Wolontariatu 

Skip to content