Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

X Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków – “Sprintem do Maratonu”

Po raz kolejny nasze przedszkole dołączyło do akcji organizowanej przez Miesięcznik “Bliżej Przedszkola”. Mowa tu o 10. już edycji Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków – “Sprintem do Maratonu”. 

W tym roku w naszym biegu brała udział rekordowa liczba uczestników. 207 osób zebrało się na boisku przedszkolnym, aby wspólnie promować aktywność sportową, zdrową rywalizację i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wśród zgromadzonych były przedszkolaki, rodzice, nauczyciele, na czele z dyrekcją Ewą Łupińską-Toroń, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Katarzyna Martyka oraz Przewodnicząca Osiedla Jagiełły i Radna Rady Miasta Brzeska – Barbara Borowiecka. 

Po tanecznej rozgrzewce prowadzonej przez panią Monikę przystąpiliśmy do biegu. Każda grupa biegła tyle okrążeń wokół boiska ile mają lat dzieci do niej uczęszczające. Oczywiście razem z dziećmi biegli ich rodzice. Na koniec po raz drugi wystartowali sami rodzice, a potem same dzieci. Doping, który mieli uczestnicy sprawił, że w tym roku “wybiegaliśmy” rekordową liczbę kilometrów – aż 80! Tym samym pobiliśmy rekord z ubiegłego roku o 42 km!

Skip to content