Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

Rekolekcje

Kilka słów o szkolnych rekolekcjach

Bardzo nietypowo, bo od 14 do 16 czerwca b.r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbyły się rekolekcje dla uczniów klas 1 – 8 związane z misjami  Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku, do której należy szkoła. Odpowiedzialni za ich przebieg byli ks. proboszcz Wojciech Werner i ks. katecheta Marcin Minorczyk.

Przez kolejne 3 dni dużo się działo. Dzieci klas 1 – 4 oraz młodzież klas 5 – 8 miały oddzielne  programy i nauki głoszone przez ojca Zenona Burdackiego – Bernardyna z Dukli.

Podczas kolejnych spotkań śpiewały Ziarenka Nadziei pod batutą pana organisty Andrzeja Gicali, były tańce lednickie prowadzone przez panią Monikę Nowicką, uczniowie pochylali się nad wykonaniem puzzli „Misyjny GPS”, rozmawiali z misjonarzem pochodzącym z Brzeska  – ojcem Maciejem Ciamagą, śledziły film dokumentalny o trudach misjonarzy na odległych kontynentach oraz w swych grupach wiekowych oglądały spektakl dydaktyczno – terapeutyczny pt. „Bo jak nie my, to kto?” przygotowany i wystawiony  przez młodzież koła teatralnego STONOGA  i Grupy Teatralnej GT pod kierunkiem polonistki Agaty Podłęckiej.  Aktorzy poruszyli palące problemy współczesnej młodzieży, czyli uzależnienia, np. od komórek, modę na niejedzenie, agresję fizyczną, psychiczną, medialną wśród młodych, brak zapału dom czegokolwiek, niechęć i zwątpienie, zagubienie i wołanie o uwagę dorosłych.

Rekolekcje przyniosły wiele refleksji na temat kondycji młodych i zupełnie małych katolików. Mimo czasu wolnego od nauki sporo uczniów nie skorzystało z danego im czasu przemiany serc na lepsze. Jednak wciąż sale i kościół wypełnione były radosnymi twarzami nastawionymi na ewangelizację, czynnie biorącymi udział we wszystkich punktach rekolekcyjno – misyjnego programu. Nie odstraszy ich ani deszcz, ani inne przeszkody wszelakiej natury.  Pozostaje nadzieja, że ziarno dobra i miłości zostało zasiane wśród uczestników.

 

no images were found

Skip to content