Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

Projekt „#20 minut dla matematyki”

Projekt „#20 minut dla matematyki”. Tworzony został w oparciu o program „Dziecięca Matematyka” autorstwa Pani prf. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej. Metodyka programu zakłada naukę matematyki w sposób czynnościowy, czyli zgodny z rozwojem dziecka, nabywanie kompetencji matematycznych poprzez działanie. W programie wyodrębniono następujące obszary:

-orientacja przestrzenna

-liczenie

-klasyfikacja

-mierzenie długości

-układanie i rozwiązywanie zadań arytmetycznych

-zapoznanie dzieci z wagą, sensem warzenia, mierzenie płynów

-intuicje geometryczne

-konstruowanie i rozgrywanie gier

-zapisywanie czynności matematycznych.

Wymienione obszary realizowane są w przedszkolu za pomocą prostych dostępnych przedmiotów takich jak: kasztany, żołędzie, orzechy, kamyczki, guziki, klocki czy klamerki do bielizny. „Przemycałyśmy” matematykę nie tylko w trakcie zajęć edukacyjnych, ale także podczas innych czynności. Zachęcamy rodziców do aktywnego włączania się w działania projektu poczynań z matematyką

 

Skip to content