Głównym celem prowadzenia Szkolnej Kasy Oszczędności jest wyrobienie nawyku oszczędzania wśród dzieci naszej szkoły. Uczniowie biorą udział w wielu akcjach związanych z pozyskiwaniem funduszy, w akcjach charytatywnych, działaniach na rzecz środowiska i szkoły. Uczestniczą w konkursach związanych z SKO ucząc się w ten sposób gospodarowania pieniędzmi, przedsiębiorczości i wytrwałości w gromadzeniu środków finansowych.
Nasza szkoła przystąpiła do programu Szkolnych Kas Oszczędności Banku PKO BP od pierwszego roku funkcjonowania naszej placówki. Od 2012 roku rozpoczęliśmy przygodę z „NOWYM SKO” zakładamy konta internetowe dla naszych uczniów. Program edukacji finansowej przeznaczony dla uczniów w wieku od 5 do 13 lat. Dzięki niemu uczniowie uczą się systematycznego oszczędzania, zapoznają się z elementami przedsiębiorczości i bankowością elektroniczną.
Dla wszystkich członków SKO dostępny jest internetowy serwis.


W serwisie SKO dziecko uczy się:
- Zarządzania finansami osobistymi ze szczególnym uwzględnieniem oszczędzania;
- Korzystania z usług bankowości internetowej pod opieką dorosłych.
W ramach SKO funkcjonują serwisy internetowe skierowane do dzieci i nauczycieli:
- serwis bankowości internetowej pkobp.pl– pierwszy w Polsce serwis bankowości internetowej
dla dzieci poniżej 13 roku życia
- pl – platforma blogowa skupiająca szkoły uczestniczące w projekcie SKO
- com– kanał wideo programu SKO
- pl/SKO– grupa SKO w serwisie NK.pl


Szkolnymi opiekunkami SKO są: Ewa Bukowicz , Iwona Haber
Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga
https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-2-brzesko/


NOWE SKO TO:
- program dedykowany uczniom od 5 do 13 roku życia,
- serwis bankowości elektronicznej, zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie dla dzieci,
- legitymacja SKO dla dziecka, stworzona na wzór karty płatniczej.
Serwis internetowy SKO to jedyny w Polsce serwis bankowości internetowej dla dzieci. Dziecko zyskuje możliwość:
- dostosowania wyglądu serwisu do swojego wieku i gustu,
- zakładanie wirtualnych skarbonek – co pomaga w zrozumieniu celowego oszczędzania,
- zdobywanie odznak – które są świetną mobilizacją do oszczędzania,
- korzystania z wielu ciekawych funkcjonalności, które sprawiają, że oszczędzanie stanie się po prostu
znakomitą i pouczającą zabawą.
WEJDŹ NA STRONĘ WWW.SKO.PKOBP.PL sprawdź demo serwisu
Warunki przystąpienia ucznia do SKO
Aby uczeń mógł zostać członkiem SKO:
– rodzic /opiekun prawny musi wyrazić zgodę na przystąpienie dziecka do programu SKO wypełniając i podpisując „Oświadczenie – zgodę na przystąpienie dziecka do SKO”, które przekazuje nauczycielowi opiekującemu się SKO w Szkole ( wzór zgody w załączniku)
Gwarantujemy, że SKO to świetna zabawa dla dziecka i nauka oszczędzania. Zapraszamy !



