Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  
Wielkość czcionki:
  • A  A  A  A  

Witamy w zakładce SKO

Głównym celem prowadzenia Szkolnej Kasy Oszczędności jest wyrobienie nawyku oszczędzania wśród dzieci naszej szkoły. Uczniowie biorą udział w wielu akcjach związanych z pozyskiwaniem funduszy, w akcjach charytatywnych, działaniach na rzecz środowiska i szkoły. Uczestniczą w konkursach związanych z SKO ucząc się w ten sposób gospodarowania pieniędzmi, przedsiębiorczości i wytrwałości w gromadzeniu środków finansowych.

 

Nasza szkoła przystąpiła do programu Szkolnych Kas Oszczędności  Banku PKO BP od pierwszego roku funkcjonowania naszej placówki. Od  2012 roku  rozpoczęliśmy przygodę z „NOWYM SKO” zakładamy konta internetowe dla naszych uczniów. Program edukacji finansowej przeznaczony dla uczniów w wieku od 5 do 13 lat. Dzięki niemu uczniowie uczą się systematycznego oszczędzania, zapoznają się z elementami przedsiębiorczości i bankowością elektroniczną.

Dla wszystkich członków SKO dostępny jest internetowy serwis.

https://sko.pkobp.pl/

W serwisie SKO dziecko uczy się:

  • Zarządzania finansami osobistymi ze szczególnym uwzględnieniem oszczędzania;
  • Korzystania z usług bankowości internetowej pod opieką dorosłych.

W ramach SKO funkcjonują serwisy internetowe skierowane do dzieci i nauczycieli:

  • serwis bankowości internetowej pkobp.pl– pierwszy w Polsce serwis bankowości internetowej   

       dla dzieci poniżej 13 roku życia

  • pl – platforma blogowa skupiająca szkoły uczestniczące w projekcie SKO
  • com– kanał wideo programu SKO
  • pl/SKO– grupa SKO w serwisie NK.pl

Szkolnymi opiekunkami SKO są: Ewa Bukowicz , Iwona Haber

Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-2-brzesko/

NOWE  SKO TO:

  • program dedykowany uczniom od 5 do 13 roku życia,
  • serwis bankowości elektronicznej, zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie dla dzieci,
  • legitymacja SKO dla dziecka, stworzona na wzór karty płatniczej.

 

Serwis internetowy SKO to jedyny w Polsce serwis bankowości internetowej dla dzieci. Dziecko zyskuje możliwość:

  • dostosowania wyglądu serwisu do swojego wieku i gustu,
  • zakładanie wirtualnych skarbonek – co pomaga w zrozumieniu celowego oszczędzania,
  • zdobywanie odznak – które są świetną mobilizacją do oszczędzania,
  • korzystania z wielu ciekawych funkcjonalności, które sprawiają, że oszczędzanie stanie się po prostu

               znakomitą i pouczającą zabawą.

 

WEJDŹ NA STRONĘ WWW.SKO.PKOBP.PL         sprawdź demo serwisu

 

 

Warunki przystąpienia ucznia do SKO

 

Aby uczeń mógł zostać członkiem SKO:

– rodzic /opiekun prawny musi wyrazić zgodę na przystąpienie dziecka do programu SKO wypełniając i podpisując „Oświadczenie – zgodę na przystąpienie dziecka do SKO”, które przekazuje nauczycielowi opiekującemu się SKO  w Szkole   ( wzór zgody w załączniku)

Gwarantujemy, że SKO to świetna zabawa dla dziecka i nauka oszczędzania. Zapraszamy !

Skip to content