Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Brzesku


-->

,,Przechytrzyć złego” w PSP Nr2 w Brzesku

To już stało się tradycją, że dzieci z koła teatralnego z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Brzesku pod kierunkiem polonistki Agaty Podłęckiej zapraszają w swe progi tuż przed Świętami Bożego Narodzenia swych najmłodszych kolegów i koleżanki z brzeskich przedszkoli na sztuki o tematyce zimowej, bożonarodzeniowej. W tym roku klasa 5c wraz z wychowawczynią przygotowała zabawne, pełne dynamicznych zwrotów akcji godzinne jasełka pt. „Przechytrzyć złego”.

18 grudnia 2014 roku sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi przedszkolaczkami, z której za chwilę dochodził spontaniczny śmiech i brawa. Dzieci z rozbawieniem śledziły losy diabełków – gamoni, niezdarnego króla Heroda, jego ochroniarzy, poczciwych pastuszków, sprytnych i energicznych aniołów i poczynania bezwzględnej śmierci. Razem z młodymi aktorami śpiewały i klaskały. Ugoszczone słodyczami i ozdobnymi gwiazdkami przygotowanymi dla nich przez samych uczniów, po sesji zdjęciowej przy strojnej dekoracji dla chętnych wyruszyły na obiad do swych przedszkoli. Mali aktorzy natomiast jeszcze 3 razy występowali przed pełną salą: dla klas 1-3, dla klas 4-6, a wieczorem dla rodziców, dziadków, rodzeństwa i bliskich znajomych.  Duch Świąt Bożego Narodzenia został rozesłany do wielu domów.

 

 

www.sp2brzesko.pl © 2015

Design & Coding: Dawid Kokoszka

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr.2
im. Ignacego Łukasiewicza
ul. Królowiej Jadwigi 18, 32-800 Brzesko
tel.: (14) 686-35-20
(14) 686-35-30
e-mail: szkp2brzesko@onet.pl