INFORMACJA DLA RODZICÓW W ZWIĄZKU Z PLANOWANYM OGÓLNOPOLSKIM STRAJKIEM PRACOWNIKÓW OŚWIATY

Szanowni Rodzice

W związku z planowaną akcją strajkową pracowników oświaty w terminie od 08.04.2019 r. do odwołania nie gwarantujemy, że będziemy w stanie zapewnić realizację zajęć dydaktycznych i wychowawczych dla uczniów naszej szkoły zgodnie z planem zajęć. Dołożymy natomiast wszelkich starań aby zorganizować opiekę dla dzieci w w/w czasie.
Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy planowany strajk dojdzie do skutku w związku z trwającymi negocjacjami Związków Zawodowych z Rządem. Wszelkie informacje na temat strajku i organizacji pracy szkoły w tym czasie będą na bieżąco przekazywane poprzez naszą stronę internetową i tablicę ogłoszeń.

Zgodnie z przepisami nadrzędnymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że rodzice, którzy nie mają z kim zostawić dziecka w sytuacji, gdy przedszkole lub szkoła są zamknięte mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Zasiłek można uzyskać tylko na dzieci do lat 8. Inną możliwością jest skorzystanie z urlopu – opieki nad zdrowym dzieckiem lub urlopu na żądanie.

Z uwagi na powyższe proszę o informację do wychowawców oddziałów czy mają Państwo możliwość zapewnienia w tym okresie opieki swoim dzieciom?

dyrektor szkoły
Urszula Białka