Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Brzesku


-->

Kisimy kapustę

Od września nasza grupa razem z całym przedszkolem bierze udział w projekcie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednym z zadań projektu było przygotować potrawę, danie wg. przepisu babci. My korzystając z okazji, że mamy temat "Warzywa" - postanowiliśmy ukisić kapustę. Pomogła nam w tym mama naszej Pani - Moniki Nowickiej.

Wizyta w ogródkach działkowych

1 października korzystając z pięknej pogody udaliśmy się do pobliskich ogródków działkowych, gdzie zostaliśmy przemile przyjęci. Mieliśmy możliwość obejrzenia grządek, kopania ziemniaków, a także próbowania jabłek zerwanych prosto z drzewa. To była świetna plenerowa lekcja!

Poznajemy warzywa

Lubimy ciągle uczyć się czegoś nowego. Jesień, to czas aby poznać lub przypomnieć sobie nazwy, wygląd, zapach i smak najczęściej występujących w naszym kraju warzyw. "Sówkom" poszło znakomicie!

 

www.sp2brzesko.pl © 2015

Design & Coding: Dawid Kokoszka

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr.2
im. Ignacego Łukasiewicza
ul. Królowiej Jadwigi 18, 32-800 Brzesko
tel.: (14) 686-35-20
(14) 686-35-30
e-mail: szkp2brzesko@onet.pl