Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Brzesku


-->

Dawno, dawno temu....

Dnia 4 lutego w grupie Żabek ruszyła akcja głośnego czytania dzieciom. W pierwszej kolejności swoim wnuczętom czytały Babcie i Dziadkowie. Celem spotkań była i jest integracja oraz budowanie więzi międzypokoleniowej poprzez wspólne spędzanie czasu. Spotkania z tak wspaniałymi gośćmi upłynęły w miłej atmosferze, a wspólne zabawy oraz czytane bajki przyniosły dzieciom ogromną radość. W podziękowaniu za poświęcony czas dzieci wręczyły wszystkim zaproszonym dyplomy i zaprosiły do pamiątkowych zdjęć. Dziękujemy również za słodkości otrzymane od babć i dziadków.

Przyroda Czterech Pór Roku Naszego Regionu

Grupa Żabek realizuje całoroczny projekt ,,Przyroda czterech pór roku naszego regionu”. Już we wrześniu podczas tworzenia kodeksu grupowego poruszyliśmy tematy związane bezpośrednio z celami projektu. Przyroda dla przedszkolaka jest nieograniczonym i niewyczerpanym źródłem zdobywania wiedzy. Dzieci lubią w trakcie wszelakich działalności w przedszkolu inspirować się oraz wykorzystywać materiał przyrodniczy.

Z górki na pazurki

11 stycznia zimowa aura dopisała nam na tyle, że Żabki wybrały się na sanki. Dzieci z wielką radością niosły swoje tzw. jabłka do zjazdów i ciągnęły sanki. Zaśnieżone wzniesienia czekały na nas tuż obok budynku szkoły. Dzieci zaopatrzone w zimowy sprzęt i ciepłe ubrania śmigały z górki i pod górkę. Figlom i harcom na świeżym powietrzu nie było końca.

 

www.sp2brzesko.pl © 2015

Design & Coding: Dawid Kokoszka

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr.2
im. Ignacego Łukasiewicza
ul. Królowiej Jadwigi 18, 32-800 Brzesko
tel.: (14) 686-35-20
(14) 686-35-30
e-mail: szkp2brzesko@onet.pl