Dawno, dawno temu....

Dnia 4 lutego w grupie Żabek ruszyła akcja głośnego czytania dzieciom. W pierwszej kolejności swoim wnuczętom czytały Babcie i Dziadkowie. Celem spotkań była i jest integracja oraz budowanie więzi międzypokoleniowej poprzez wspólne spędzanie czasu. Spotkania z tak wspaniałymi gośćmi upłynęły w miłej atmosferze, a wspólne zabawy oraz czytane bajki przyniosły dzieciom ogromną radość. W podziękowaniu za poświęcony czas dzieci wręczyły wszystkim zaproszonym dyplomy i zaprosiły do pamiątkowych zdjęć. Dziękujemy również za słodkości otrzymane od babć i dziadków.

Przyroda Czterech Pór Roku Naszego Regionu

Grupa Żabek realizuje całoroczny projekt ,,Przyroda czterech pór roku naszego regionu”. Już we wrześniu podczas tworzenia kodeksu grupowego poruszyliśmy tematy związane bezpośrednio z celami projektu. Przyroda dla przedszkolaka jest nieograniczonym i niewyczerpanym źródłem zdobywania wiedzy. Dzieci lubią w trakcie wszelakich działalności w przedszkolu inspirować się oraz wykorzystywać materiał przyrodniczy.

Z górki na pazurki

11 stycznia zimowa aura dopisała nam na tyle, że Żabki wybrały się na sanki. Dzieci z wielką radością niosły swoje tzw. jabłka do zjazdów i ciągnęły sanki. Zaśnieżone wzniesienia czekały na nas tuż obok budynku szkoły. Dzieci zaopatrzone w zimowy sprzęt i ciepłe ubrania śmigały z górki i pod górkę. Figlom i harcom na świeżym powietrzu nie było końca.