,, Sport to podstawa i dobra zabawa"

Dnia 11.06.2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się II Przedszkolne Igrzyska Olimpijskie zorganizowane przez Stowarzyszenie ,, Nasze Dzieci." Żabki wywalczyły II miejsce- zdobywając medale, dyplom oraz apteczkę. Dzięki Stowarzyszeniu Pani Katarzyny Martyki przedszkolaki miały możliwość poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach, zamkach. Panie z przedszkola też przygotowały wspaniałe atrakcje dla podopiecznych. Dzieci wzięły udział w loterii, mogły stworzyć wspaniałe kompozycje z kwiatów oraz ulepić coś wesołego z kolorowej masy solnej. Nie obyło się także bez malowania twarzy, baniek mydlanych, słodkich przekąsek czy pysznych lodów. Dzieci z grupy Żabek otrzymały od rodziców wspaniałe prezenty.

Smaki, kolory i zapachy wiosny !

W piątek 7 czerwca dzieci z grupy Żabek wyruszyły na spacer na pobliskie ogródki działkowe. Zwiedzenie było możliwe dzięki babci koleżanki z naszej grupy, która zaprosiła dzieci na swoją działkę. Wybraliśmy się na wycieczkę tuż po śniadaniu. Po drodze wszyscy zaczęli zachwycać się kwiatami rosnącymi na rabatach, które mijaliśmy. Kwiaty mieniły się wszystkimi kolorami tęczy .Dzieci miały możliwość obserwacji jarzyn i owoców rosnących na działce. Jednak najwięcej emocji wśród dzieci wzbudziły kury. Babcia wraz z mamą Milenki przygotowały pyszny poczęstunek. Przedszkolaki mogły również pozjeżdżać na zjeżdżalni, pobiegać, skorzystać z huśtawek oraz pobawić się w piaskownicy. Bardzo nam się podobało i już nie możemy doczekać się kolejnych odwiedzin. Bardzo dziękujemy za gościnę!

Jonasz i Niezwykła Ryba

To już ostatnie spotkanie  w tym roku szkolnym z zaprzyjaźnionym Teatrem Eden z Wieliczki. Tym razem oglądaliśmy przedstawienie "Jonasz i Niezwykła Ryba". To barwne przedstawienie opowiada historię Jonasza - człowieka uczciwego ale nie zawsze posłusznego. Spektakl przedstawiał niezwykłe przygody  bohatera, jego życie w mieście, podróż statkiem oraz przebywanie w brzuchu ryby. Adaptacja tej biblijnej historii uczy nas , że każdy może popełnić błąd-ważne jest by umieć się do niego przyznać i przeprosić. Spektakl ten pokazuje również jak ważne jest w życiu każdego człowieka bycie posłusznym, a także umiejętność słuchania starszych i przebaczenie.