Świetlica

Świetlica szkolna pracuje według Rocznego Planu Pracy Opiekuńczo-Wychowawczej 2016/2017 oraz SPW, SPP i SPEZ.

Harmonogram zajęć dostosowany jest do ilości dzieci przebywających w świetlicy.

W tym roku szkolnym jest dziesięć grup wychowawczych, których wychowawcami są:
 mgr Gibas Elżbieta, mgr Kania Katarzyna, lic. Klimek Edyta, mgr Kołodziej Joanna, mgr Kozub Seweryn, mgr Mardoń Magdalena, mgr Mularz Elzbieta, lic. Pabian Maria, lic. Polkowska Anna, mgr Rydz Sławomir, mgr Sajdak Magdalena, mgr Sowa Magdalena.

W świetlicy prowadzone są następujące rodzaje zajęć:

• Zajęcia rozwijające umiejętności manualne ( np. malowanie, rysowanie, lepienie z plasteliny, wyklejanie itp.)
  • Zajęcia rozwijające umiejętności samodzielnego czytania i słuchania tekstu czytanego przez nauczyciela (np. czytanie książek i prasy dla dzieci)
  • Zajęcia rozwijające umiejętności wypowiadania się na dowolny i zadany temat, formułowanie pytań i odpowiedzi na pytania( np. rozmowy, pogadanki, zabawy typu „dokończ zdanie” , „opowiedz co było dalej”, „20 pytań”,
  •  Zajęcia rozwijające umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy: konkursy, quizy, rozwiązywanie i układanie krzyżówek, gry dydaktyczne, zabawy tematyczne, redagowanie gazetki,
  • Zajęcia pobudzające ekspresje twórczą ( np. programy artystyczne, zabawy z wykorzystaniem dramy, śpiewanie piosenek, zabawy taneczne),
  • Zajęcia rozwijające umiejętności ruchowe (np. gry i zabawy sportowe, zabawy z chustą animacyjną, zabawy w sali „Radosna szkoła”, zabawy ruchowe przy muzyce, spacery, zabawy na boisku szkolnym),
  • Odpoczynek na kocach, relaks przy muzyce,
  • Oglądanie bajek i filmów edukacyjnych

Zajęcia odbywają się w sali głównej(Klub Świetlika) i 3 salach przeznaczonych do zajęć indywidualnych lub mniejszych grupach (Klub Juniora, Klub Myszki, Klub Malucha), gdzie udzielana jest pomoc w odrabianiu zadań domowych oraz w czytaniu, czytelni, sal gimnastycznych oraz sali „Radosna Szkoła”. Dzięki programowi „Radosna Szkoła” dzieci mogą się swobodnie bawić i rozwijać. Nasi wychowankowie mogą sami wybrać zajęcia, w których chcą uczestniczyć, które są zgodne z ich zainteresowaniami.

Zajęcia świetlicowe mają zarówno charakter indywidualny jak i grupowy i odbywają się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć. Tematyka zajęć uwzględnia kalendarzowy układ roku.

Ponadto organizowane są konkursy plastyczno – techniczne, udział w konkursach organizowanych przez MOK w Brzesku, SCE w Tarnowie, organizowane są wystawy prac dziecięcych, kiermasze świąteczne, współpracujemy z SU (akcja „Góra Grosza”, zbiórki zakrętek plastikowych, baterii), z pedagogiem szkolnym oraz wychowawcami klas. Podczas różnorodnych zajęć kształtowane są umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej.

ROCZNY PLAN PRACY OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZEJ 2016/2017