Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Brzesku


-->

XIX SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZIEMI BRZESKIEJ

Tradycyjnie w marcu odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Ziemi Brzeskiej, organizowany od 19 lat przez Szkolne Koło Przyjaciół Ziemi Brzeskiej. Jak zwykle rywalizowały ze sobą drużyny reprezentujące klasy trzecie i piąte.

Uczniowie musieli się wykazać się wiedzą teoretyczną oraz kreatywnością i wykonać dwa zadania praktyczne: prezentację plakatu ph. Moje Brzesko oraz postaci znanego krajana. Widzowie mieli więc okazję obejrzeć scenki przedstawiające następujące osoby: Romana Kluskę, Magdalenę Kucię, Jerzego Petersa, Jana Albina Goetza , Wojciecha Wojdaka oraz Damiana Styrnę.
Po podsumowania punktacji okazało się, że klasa 3a i 3 b uplasowały się na miejscu I. Natomiast wśród klas 5 triumfowały: 5 c i 5 f, miejsce II zajęły 5 b i 5 d, a III 5 a i 5 e.
Gratulujemy sukcesów ! Dziękujemy również Radzie Rodziców, działającej przy naszej szkole, za ufundowanie nagród książkowych dla uczestników konkursu.
Organizatorzy

 

www.sp2brzesko.pl © 2015

Design & Coding: Dawid Kokoszka

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr.2
im. Ignacego Łukasiewicza
ul. Królowiej Jadwigi 18, 32-800 Brzesko
tel.: (14) 686-35-20
(14) 686-35-30
e-mail: szkp2brzesko@onet.pl