Dzień Pluszowego Misia

Taki mały pluszowy miś, jest przyjacielem wielu Dzieci... Nasze małe Tygryski obchodziły Dzień Pluszowego Misia . W tym uroczystym dniu przyniosły swoich pupili, by zobaczyły ich przedszkole. Wspólne zabawy, gimnastyka, podwieczorek,  spacer i puszczanie kolorowych baniek to niektóre  atrakcje jakie towarzyszyły nam w tym dniu. Dziękujemy Rodzicom za pomysłowość i trud włożony w stroje Dzieci, które uatrakcyjniły nasze świętowanie.

,, Spacer z jeżem Romanem”

Podczas zajęć prowadzonych przez panią Patrycję Łabuz-Walczak, Tygryski miały możliwość poznania zwyczajów jeży. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, przedszkolaki zaprzyjaźniły się z jeżem Romanem. Po tym spotkaniu 3-4latki wiedzą, że  jeż jest posiadaczem ostrego długiego ryjka, pękatego ciała
i krótkich łapek. Opisując go nie można zapomnieć o jego kolcach. Młode jeże rodzą się z nimi. Kolce na początku są jeszcze białe i miękkie, jednak po pewnym czasie stają się tak twarde, jak u rodziców. Kolce jeża służą do obrony. Gdy pojawi się niebezpieczeństwo, jeż zwija się w kolczastą kulę. Są bardzo żarłocznymi zwierzętami.. Prócz owadów w swoim menu jeż ma również gryzonie, jaszczurki, ślimaki, dżdżownice a nawet węże, radzi sobie również ze żmijami. Jeśli znajdzie w naszym ogrodzie kawałek mięsa, kolację naszego kota lub psa to też z chęcią je zje. Celem zajęć było wyzwolenie odpowiednich postaw wobec przyrody.

Jesień

To już jesień. Jesień jest bardzo dobrym czasem na obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie - opadające kolorowe liście , gromadzenie przez zwierzęta zapasów na zimę, pojawienie się w lesie grzybów i odloty ptaków do ciepłych krajów. Dary jesieni - liście, kasztany, żołędzie czy suszone owoce, można wykorzystywać podczas gier i zabaw, a także zajęć plastycznych.