Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Brzesku


-->

Przyjemne z pożytecznym, czyli LogoSmoki

W tym tygodniu na zajęciach jesteśmy w baśniowym świecie. Poznajemy bliżej różnych bohaterów książek. Spotkaliśmy się z Jasiem i Małgosią, Czerwonym Kapturkiem, a także z różnymi smokami, przy okazji wprowadzenia głoski S. Dzisiaj na zajęciach dzieci wykonały smoki. Nasze pociechy świetnie bawiły się przy malowaniu rolek po papierze toaletowym, przyklejaniu języków ognia i zaprojektowanych według własnego pomysłu oczek. Dużo radości sprawił zerówczakom konkurs - który smok najdłużej będzie zionął ogniem. Prosta praca plastyczna, okazała się świetną motywacją do ćwiczenia narządu artykulacyjnego, poprzez dmuchanie i wprawianie w ruch ogniowych języków z bibuły. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Witamy w Nowym 2018 Roku

2 stycznia wróciliśmy wypoczęci, pełni energii i starsi o rok, gotowi na nowe wyzwania. Wspominaliśmy ostatnie dni minionego roku, rozmawialiśmy o tym, jak dzieci spędziły Sylwestra-Większości udało się dotrwać do północy:) Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną w czterech grupach. Najpierw z wycinków z gazet powstały wspaniałe budynki, nad którymi już za chwilę rozbłysły wielokolorowe fajerwerki. Było mnóstwo zabawy, a farba wylądowała nie tylko na kartkach:) Mamy nadzieję, że pralki dały radę doprać dziecięce ubranka. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Z wizytą u klasy 3E

19 grudnia zostaliśmy zaproszeni przez klasę 3E wraz z wychowawczynią - panią Barbarą Zając na przedstawienie jasełkowe. Dzieci z zaciekawieniem oglądały świetnie przygotowany spektakl. Młodzi aktorzy wykazali się świetną pamięcią, doskonałą grą aktorską i wspaniałymi umiejętnościami wokalnymi. Podczas przedstawienia mieliśmy okazję usłyszeć wiele pięknie wykonanych piosenek, a kolędy, które znaliśmy, śpiewaliśmy razem ze starszymi kolegami. Oprócz gry aktorskiej zachwyciły nas również dopracowane stroje, a także ciekawa dekoracja. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy świetnego występu!


www.sp2brzesko.pl © 2015

Design & Coding: Dawid Kokoszka

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr.2
im. Ignacego Łukasiewicza
ul. Królowiej Jadwigi 18, 32-800 Brzesko
tel.: (14) 686-35-20
(14) 686-35-30
e-mail: szkp2brzesko@onet.pl