Dzień Poczty Polskiej - 18 października

18 października jest obchodzony Dzień Poczty Polskiej. Korzystając z przepięknej, jesiennej pogody udaliśmy się na pocztę aby dowiedzieć się więcej o pracy listonosza jak również innych pracowników poczty. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci i na pamiątkę wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe znaczki. Później udaliśmy się do parku jordanowskiego i obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie. Zebraliśmy dużo klonowych liści, z których jak się okazało można tworzyć piękne różyczki. W pozytywnych nastrojach wróciliśmy do szkoły, gdzie czekał już na nas pan od rytmiki:)
Zapraszamy do obejrzenia galerii:)

Owocowe szaszłyki

W owocowym tygodniu wszystkie dzieci przyniosły do zerówki pyszne, zdrowe i smaczne owoce. Po zapoznaniu się z nazwami owoców, dzięki pomocy Pani Danusi, udało nam się je wszystkie umyć i pokroić. Następnie nadszedł czas konsumowania. Wszystkie dzieci dostały patyczki do szaszłyków i próbowały wybranych przez siebie owoców. Każda osoba wchodząca do naszej sali zachwycała się pięknym zapachem, który unosił się w powietrzu. A zjedliśmy: jabłka, gruszki, śliwki, polskie kiwi, ananasa, brzoskwinie, nektarynki, mandarynki, granat, grejpfrut i banany. Zapraszamy do obejrzenia smacznej i kolorowej galerii:)

Święto Pieczonego Ziemniaka

Korzystając z ostatnich słonecznych dni wybraliśmy się pieszo na Ranczo "Pasja", gdzie mama jednej z uczennic udostępniła nam miejsce na ognisko i wspólną zabawę. Po 40 minutach marszu doszliśmy na miejsce. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny i rozpoczęły się zawody sportowe z ziemniakami w roli głównej. Były rzuty na odległość, bieg z ziemniakiem, slalom gigant, skoki w workach po ziemniakach, podawanie ziemniaka między nogami i nad głowami. Śmiechu było co nie miara! Nawet panie wychowaczynie dołączyły do drużyn. Po zliczeniu punktów okazało się, że rozgrywki zakończyły się REMISEM! :)
Zmęczeni ale zadowoleni udaliśmy się na przepyszną kiełbaskę z ogniska. W nagrodę za sportowe rozgrywki i grę fair play dzieci miały czas wolny na zabawę na placu zabaw. Po skończonej zabawie znaleźliśmy w ognisku pyszne, pachnące, upieczone ziemniaczki. Wszyscy zajadali się ze smakiem.
Po zrobieniu porządków podziękowaliśmy mamie Grety za wspaniałą zabawę i udaliśmy się w drogę powrotną ciesząc się ciepłymi promykami słońca.
Zapraszamy do obejrzenia galerii