Dekorowanie pierniczków

Nazajutrz po pieczeniu pierników nasza grupa zamieniła się w dekoratorów ciasteczek. Najpierw obejrzeliśmy krótkie filmy z pięknymi, artystycznymi zdobieniami ciastek, a potem sami wzięliśmy się do pracy. Każde dziecko dostało swój własny rękaw cukierniczy, wypełniony lukrem zrobionym przez panią Monikę. Po krótkim przeszkoleniu dzieci zabrały się do pracy. Dzięki uprzejmości p. Joanny Motak - mamy Marysi i pani Anny Kucharskiej - mamy Zuzi, które przyniosły różne kolorowe posypki, pierniczki dzieci mogły przybrać jeszcze piękniejszy wygląd. Tego dnia odwiedził nas również ksiądz Zbigniew, którego poczęstowaliśmy naszymi wypiekami :) Były pyyyyyyszne!

Świąteczne Zajęcia Otwarte

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w naszej grupie zajęcia otwarte dla rodziców. Mimo natłoku spraw, pracy i obowiązków w czwartkowy poranek do naszej sali zawitało 5 mam i 1 babcia:) Na początku rozmawialiśmy o tradycjach bożonarodzeniowych w naszych domach. Nasi goście bardzo aktywnie włączyli się w dyskusję. Następnie wylosowaliśmy kolorowe karteczki, które oznaczały przydział do jednej z grup zadaniowych. Musieliśmy odgadywać zagadki, rozwiązywać quiz o Bożym Narodzeniu, a na końcu odgadywaliśmy kolędy po melodii puszczanej przez panią Monikę. Po skończonych zawodach na wszystkie dzieci czekała niespodzianka. Zaczęliśmy wspólnie piec świąteczne pierniczki. Babcia Alka wyrobiła ciasto, a następnie każde dziecko miało możliwość samodzielnie wałkować, wykrawać i kłaść na blachę swoje ciasteczka. Bardzo dziękuję wszystkim mamom i babci, które odpowiedziały na zaproszenie i pomogły w uatrakcyjnieniu zajęć dla naszych pociech. Mamy nadzieję na powtórkę:)

Pomagamy młodszym

Wspólne spacery są świetną okazją do uczenia odpowiedzialności za młodszych. Pomagamy maluszkom się ubrać i pilnujemy ich w tracie wyjść poza teren szkoły.