Dzień Makaronu :)

To święto promujące konsumpcję makaronu, jako dania zdrowego, niedrogiego i bardzo smacznego. W tym dniu czekało na nas wiele zabaw, a makaron tym razem był obecny nie tylko na talerzu. Nakładaliśmy go na rureczki do picia, co okazało się nie lada wyzwaniem. Dzieci musiały wykazać się cierpliwością. Na koniec wykonaliśmy makaronowe korale. Niektórzy spontanicznie zdecydowali, że podarują je naszym paniom kucharkom, które gotują nam pyszne obiady. To był miły gest ze strony naszych podopiecznychSmile

Świnka Skoczka, papużki nierozłączki- Listek i Chmurka oraz mały Kotek

To nasi kolejni goście. Dzięki mamusiom i tatusiom, którzy przynieśli zwierzęta do naszego przedszkola mogliśmy ciekawie i miło spędzić czas. Właściciele zwierzątek opowiadali nam jak o mnie dbają na co dzień. Świnka Skoczka zjadła u nas pyszne śniadanie. Zerówkowicze nakarmiły ją marchewką, sałatą i specjalnymi chrupkami. Każdy mógł pogłaskać jej delikatne futerko. Papużki pięknie ćwierkały i z dumą stroszyły swoje kolorowe piórka, a kotek psocił na dywanie co sił.

Gość SPECJALNY!

Dzisiaj w naszej grupie pojawił się gość specjalny pies o imieniu Moria. Z racji tego wydarzenia zaprosiliśmy do nas naszych młodszych kolegów pięciolatków. Pani Aleksandra czyli właścicielka Morii, z wielką pasją opowiadała nam o niej. Sprawdziła także wiedzę dzieci na temat opieki nad czworonożnymi. Szczególną uwagę zwróciła na fakt nie stosowania wobec piesków przemocy . Uświadomiła nam także kiedy pies może być agresywny i co robić, aby tego uniknąć. Dzieci zaprezentowały pozycję na żółwika, którą poznały na wcześniejszych zajęciach. Oprócz rozmów i głaskania pieska główną częścią spotkania, która sprawiła najwięcej radości były oczywiście sztuczki w wykonaniu suczki. Co ciekawe, Moria to zdobywczyni wielu pucharów i medali. Pani Aleksandra przyniosła jeden z nich, zatytułowany: „Dla najsympatyczniejszego psa w Brzesku”. Uważamy, że Moria zdecydowanie na niego zasługuje. Z całego serca dziękujemy pani Aleksandrze i Morii za poświęcony czas, wiedzę i świetną zabawę.